نوشته های تازه

گزارش سایت اسپم به گوگل

گزارش کپی مطالب به وسیله سایت اسپم

اسپم

سایت اسپم رو چیجوری معرفی کنیم؟

شما می تونین از راه فرم DMCA یه درخواست به گوگل بفرستید و صفحه یا سایت اسپم که محتوای شما رو کپی کرده رو به اونا معرفی کنین. اینکار به این معنی نیس که گوگل حتما تموم سایت و یا اون صفحه خاص رو از صفحه یافته های جستجوی خود حذف کنه و یا ایندکس اونو پاک کنه، بلکه درخواست شما بدقت بررسی شده و در صورت اثبات تخلف سایت اسپم مورد نظر شما، گوگل برخورد مناسبی با اون داره.

واسه شما مهمترین موضوع حذف محتوای کپی شده از سایتتانه که حالا خوبیش اینه به کار گیری این وسیله معمولا شما رو به هدفتون میرسونه. تنها باید تموم بخشا رو بدقت تکمیل کنین و نزدیک به یه هفته صبر کنین. واسه ارسال یه درخواست DMCA مراحل زیر رو طی کنین:

به صفحه Google Copyright Removal برید (باید به حساب گوگل خود وارد شده باشین چون به شکل ناشناس نمیتونین فرم رو کامل کنین)، اطلاعات خواسته شده رو به دقت تکمیل کنین که یعنی: چکیده ای از محتوای کپی شده، صفحه اصلی در سایت شما که مطلب واسه اولین بار در اونجا منتشر شده و صفحه ای که الان محتوای شما رو کپی کرده یا همون سایت اسپم.

و در آخر از شما خواسته میشه که در مورد صحت ادعای خود و مالکیت حق الهی و کپی رایت مطلب قسم بخورین.

چه وقتی گزارش تخلف سایت اسپم رو به گوگل بدیم؟

هر زمان که سایتی مطالب شما رو کپی کرده و با همون مطلب رتبه مناسبی در یافته های جستجوی گوگل بدست آورد و حتی اگه در صفحات دوم و سوم یافته های بود شما باید یه فرم گزارش تخلف پر کنین، ولی اگه تنها یه یا دو پاراگراف از متن کپی شده باشه و به عنوان نقل قول در صفحه موجود باشه حق شما ضایع نشده و دلیلی واسه گزارش به گوگل دارین. تنها وقتی به شکایت شما رسیدگی میشه که تموم محتوا یا بخش بسیار خیلی از اون کپی شده باشه و این شاهدی بر وجود سایت اسپمه.

بهتره که فقط در شرایط درست به گوگل گزارش بدین، چون اگه چند گزارش درست و تایید شده داشته باشین با اعتماد و سرعت بیشتری به گزارشات شما رسیدگی می شه.

اگه شمام سایتهایی رو میشناسین که مطالب صفحه شما یا بقیه رو کپی میکنن و با این کار بازدید روزانه خوبی هم دارن، بهتره هرچه سریعتر از این فرم گزارش تخلف به گوگل استفاده کرده و سایت اسپم رو معرفی کنین. داشتن حساب گوگل وبمستر و معرفی صفحات بدون این دست اون دست کردن پس از منتشر کردن اونا به گوگل میتونه در تایید مالکیت الهی به شما کمک کنه.

شما می تونین با مطالعه کتاب اختصاصی یعنی “کتاب راهنمای کامل کنسول جستجوی گوگل” با وسیله گوگل وبسمتر به طور حرفه ای تر آشنا شده و علاوه بر مدیریت بهتر سایت خود، سایتای اسپم و محتوای کپی شده رو آسونتر گزارش کنین.

You may also like...