تندرستی - پزشکی

5 بیماری که موبایل برای تان به ارمغان می آورد | تغذیه سالم

وسایل ارتباطی جدید با بیماریای مختلفی همراه هستن که در دراز مدت واسه آدم خطرناک بوده و می تونن آدما رو تا پای صدمات و آسیبای جدی پیش ببرن.

به کار گیری فناوریای روز دنیا با مریضیای مختلفی همراه بوده که می تونه تهدید جدی واسه سلامت آدما حساب شه.

در سالای گذشته و در عصر فناوری، گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپا بخش جدایی ناپذیری از زندگی امروزه رو تشکیل دادن. اما وسایل ارتباطی جدید با بیماریای مختلفی همراه هستن که در دراز مدت واسه آدم خطرناک بوده و می تونن آدما رو تا پای صدمات و آسیبای جدی پیش ببرن.

خواب بی نظم و افزایش بیماریای جور واجور

تلفنای همراه در زمان خواب هم در نزدیکی تخت یا محل استراحت قرار می گیرن تا با کوچیکترین لرزشی به کنترل اونا پرداخته شه. این عادت همیشگی باعث مشکل در خواب و دچار شدن به بیماریای جور واجور رو زیاد می کنه. پزشکان فکر می کنن الگوی ناجور خواب با افزایش دچار شدن به بیماریای طولانی در ارتباطه.

رابطه بین فرستادن اس ام اس و کمردرد

نوشتن و ارسال هر اس ام اس با فشار زیادی بر ستون فقرات همراه س. ارسال دائمی اس ام اس و زاویه دار بودن سر باعث می شه تا ناحیه گردن و شونه ها دچار سایش شده و ستون فقرات رو با مشکلات بسیاری مواجه کنه که بعضی وقتا تا اعمال جراحی سخت و چندین ساعته پیش میره و منحنی طبیعی ستون فقرات در اثر ارسال دائمی اس ام اس دچار تغییر شکل می شه.

تاثیر نور آبی موبایل بر پوست

پزشکان فکر می کنن نور آبی و اشعه گوشی موبایل با چروکای پوستی در ارتباطه. اشعه های موبایل به بافت پوستی نفوذ کرده و باعث مرگ سلولی می شن که در نتیجه با لکه های پوستی و چین و چروک همراه هستش.

تاثیر گوشی موبایل بر ضعیفی چشم

نور گوشی موبایل و بقیه وسایل ارتباطی مانند لپ تاپ، تبلت و تلویزیونای تخت می تونن به چشم آسیب رسونده و باعث ضعیفی چشم شن.

رابطه مریضی دستا و موبایل

محققان فکر می کنن رابطه همیشگی و دائمی با تلفنای همراه و لپ تاپ می تونه دچار شدن به بیماریای مختلفی مانند التهاب انگشتان، تاندونای دست و … رو به همراه داشته باشه.


منبع : mehrnews.com

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *