تندرستی - پزشکی

5 ترفند برای تناسب اندام | چاقی

نوشیدن آب باعث می شه بیشتر احساس سیری کنین و جلوی شما از حمله ور شدن به وعده های سنگین غذایی گرفته شه.
میگن آدما راحت چاق می شن و سخت لاغر؛ یعنی واسه کم کردن یه کیلو چربی اضافه باید ماه ها سختی کشید و رنج کم خوردن و چشم بستن به شیرینی و شکلات رو به جون خرید. شده تا حالا پس از یه دوره رژیم غذایی دراز مدت، احساس شکست کنین و از خودتون ناامید شید و فکر کنین فرد بی اراده ای هستین؟ اگه احساس کردین در اینجور شرایطی قرار گرفتین، ترفندهای زیر رو اجرا کنین تا سریع وزن کم کنین و این حالت مأیوس کننده در شما از بین بره.

۱- عکس بگیرین
یه عکس همیشه بیشتر از هزاران حرف واسه گفتن داره. این خاصیت تصاویره. به چه دلیل این برخورد رو با غذایی که می خوریم انجام ندیم تا ببینیم با ما چه میگه؟ دست کم به مدت ۲ هفته از هر چی می خورید عکس بگیرین و هر چی می تونین اونا رو نگاه کنین. تحقیقات ثابت کرده کسائی که این کار رو انجام دادن الگوی غذا خوردنشون به وعده های متعادل تری تغییر کرده و برنامه کاهش وزن براشون مؤثر واقع شده. این یه ترفند ساده س!، شما با تکرار مشاهده تصاویر چیزایی که می خورید درک می کنین که چه اشتباهاتی رو مرتکب میشین.

۲ – آب رو جانشین نوشابه کنین
قبل و بعد از هر وعده غذاییتان یه لیوان آب بخورین. به جای نوشیدن نوشابه یا نوشیدنیای الکلی به نوشیدن آب روی بیارین. فقط از این روش خودتون رو از ۳ تا ۷ کیلو اضافه وزن در هر سال بیمه می کنین. هم اینکه نوشیدن آب باعث می شه بیشتر احساس سیری کنین و جلوی شما از حمله ور شدن به وعده های سنگین غذایی گرفته شه.

۳ – ماهی رو جانشین کنین
اگه تا الان ۴ بار در هفته گوشت قرمز می خوردید، تلاش کنین ماهی سالمون یا تن رو جانشین کرده تا متوجه امتیازات بزرگ اون شید. با این کار بدنتون رو از دست ۱۲۰۰ کالُری اضافه در هفته نجات میدید. جایگزینی ماهی با گوشت نه فقط باعث می شه وزن کم کنین، بلکه یه

منبع : جام جم سرا

جمع آوری سلامت اکاایران

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *