تندرستی - پزشکی

5 تله بزرگ چاقی در زندگی | چاقی

تلهای چاقی واسه شما نامعلوم ان، این تلها چیزایی هستن که شما در اونا زیاده روی می کنین و ناخواسته چاق میشین! تلهای چاقی به ظاهر چیزای بی تقصیری هستن که به شما احساس آرامش، یا دست کم احساس کاذبی میدن که باعث چاقی شما نمی شن.
هم اینکه این یه روند به طور کاملً آهسته س، پس تا وقتی که دیگه دیر شده، واقعاً تشخیص نمیدید که وزنتون در حال زیاد شدنه. باحال اینجاس که مخصوصاً وقتی در این تلها گیر خواهید افتاد که در حال کاهش وزن هستین. این موضوع کمی ضد و نقیضه، وقتی که می خواین وزن کم کنین، تمایل دارین هرچه که در این مورد به شما می گن رو باور کنین، افسانه هایی که دور و ور شما فراوانند.

معمولاً افسانه ها و باورهای عادی غلط باقی می مانند، و شمام در کاهش وزنتون می بازید، بازنده یعنی بر خلاف هدفتون، چاق تر میشین! راه دیگه ای واسه افتادن در تلهای چاقی وقتی پیش پای شماس که ازدواج می کنین و کنترل چیزی که می خورید رو از دست می دین. در ادامه با بزرگترین تلهای چاقی آشنا میشین.

1 – وعده های غذایی مردونه
معمولاً وزن مردها از خانوما بیشتره و هم اینکه بیشتر هم می خورن. اما مردها سریع تر از خانوما کالُری می سوزونن. پس وقتی که با یه مرد غذا می خورید، و پا به پای ایشون پیش می رید، احتمالش هست که بیشتر از اون چاق شید! بهترین کاری که می تونین انجام بدین اینه که به محض احساس سیری، دست از غذا خوردن بکشین.

2 – شیر کم چرب
این مورد، همیشه یکی از بزرگترین تلهای چاقی بوده. شیر کم چرب، همونجوریکه از اسمش پیداست دارای کمترین مقدار چربیه. اما نکته منفی نوشیدن شیر کم چرب اینه که خیلی زود هضم می شه. پس از اونجایی که دیگه احساس سیری نمی کنین، تمایل به خرده خوری یا خوردن چیز دیگری واسه اینکه معده تون پر شه پیدا می کنین.
پس نه فقط چربی کم این شیر برامون فایده ای نداره، بلکه باعث می شه بیشتر بخوریم. همین موضوع شیر کم چرب رو به یه تله بزرگ چاقی تبدیل می کنه.

3 – قرارهای شبونه
وقتی که یه قرار دوست داشتنی داریم خیلی راحته که خوردن یه عالمه غذاهای چرب و چیلی و خوشمزه رو شروع کنیم. به محض اینکه دستپاچگی اول قرار رو رد کردین، تمایل پیدا می کنین که راحت باشین و شروع به خوردن کلی چیز می کنین. مجرمان اصلی در اینجور قرارهایی، خوردنیایی مثل ذرت، نوشابه، استیک و کلی دسرهای وسوسه انگیز و پر کالُری هستن.

4 – غذاهای راحت
وقتی که دپرس یا ناراحتید، یا وقتی که تنها هستین، بدترین زمان واسه خوردن غذاس. در این جور مواقع تمایل داریم تا غذاهای راحت بخوریم. معمولاً هم غذاهای راحت همیشه پرکالری هستن و ما وقتی که دپرسیم، اصلاً مقدار کالُری اونا رو محاسبه نمی کنیم و حواسمون نیس که چه می خوریم.

5 – آسایش پس از عروسی
به محض اینکه ازدواج کردین، تمایل پیدا می کنین که با همسرتون تو یه فضای راحت قرار بگیرین. مثلاً دیگه مانند قبل خیلی زیاد به ظاهرتون نمی رسید. یهو اینکه چند کیلویی هم اضافه وزن پیدا کنین براتون مسئله خاصی بنظر نمی رسه. با اینکه راحت باشین هیچ مشکلی نیس، اما ممکنه این راحتی در آخر وقتی که همسرتون بخاطر اضافه وزنتون از شما انتقاد می کنه به ناراحتی تبدیل شه.
بسیار ، تا اینجا شما با بعضی از بزرگترین تلهای چاقی که بنظر خیلی ساده و گول زننده هستن آشنا شدید. بهتره خودمون رو از وسوسها و بعضی باورهای عادی دور کنیم تا بتونیم سطح سلامتی و ظاهرمون رو مدیریت کنیم.

khabareno.com

جمع آوری سلامت اکاایران

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *