تندرستی - پزشکی

5 تکنیک عالی برای سوزاندن کالری در کمترین زمان ممکن | چاقی

شما واسه سوزوندن سریعتر کالری مجبورین بدنتون رو به رقابت بکشین. ما اینجا ۵ فوت وفن رو گفتیم که به شما کمک می کنه سریع به تناسب اندام مورد نظرتون دست پیدا کنین.
دوست دارین در وقتی کمتر، به بهترین نتیجه برسین؟ با ترکیب تمرینات کاردیو و بدنسازی تو یه جلسه تمرینی بهترین نتیجه رو به دست میارید و تا سه برابر چربی بیشتری نسبت به انجام تمرینات کاردیو به تنهایی می سوزونین!

شما واسه سوزوندن سریعتر کالری مجبورین بدنتون رو به رقابت بکشین. ما اینجا ۵ فوت وفن رو گفتیم که به شما کمک می کنه سریع به تناسب اندام مورد نظرتون دست پیدا کنین.


1 – تمرینات مقاومتی

هرچه حجم عضلاتتون بیشتر باشه، چربی بیشتری می سوزونین. عضله سازی، بهترین راه واسه سوزوندن بیشتر کالری و چربی و تسریع سوخت وساز بدنه. تمرینات عادی کاردیو هم سوخت و ساز رو بالا می بره، اما تاثیرش مختصره.

به کار گیری وزنه در تمریناتون، ظاهر جوانتر، کشیده تر و خوش فرم تری به شما میده. با یکه تمرین بوسیله دمبلای ۱.۵، ۲.۵ و ۵ کیلویی شروع کنین. وقتی که قوی تر شدید، با وزنه های سنگین تر، به بیشترین حد رسانیدن یافته های ادامه بدین.


2 – تمرینات بالاتنه، پایین تنه همزمان

تمرینات بدنسازی بالاتنه رو با یکی از حرکات پایین تنه جفت کنین تا در زمان صرفه جویی کرده اما کالری بیشتری بسوزونین. ربکا استورکی یکی از مربیان برجسته میگه: حرکت corkscrew که عکسش رو در زیر می ببینن، مثال خوبیه : این حرکت قدرتی، رانها رو سفت می کنه، عضلات مرکزی، قفسه سینه، بازوها و پشتتون رو هم تقویت می کنه.


3 – عضلاتتون رو درگیر کنین

واسه اینکه از یکنواختی جلوگیری کنین و به شکل همیشگی نتیجه بگیرین، بین تمرینات و وزنه های سبک، متوسط و سنگین جابجا شید. تمرینات سنگین، بر حجم عضلات اضافه می کنه که حتی وقتی تمرین نمی کنین عضله سوزی می کنه.

این راهی واسه ایجاد « درگیری عضله » است که با شوک دادن به بدنتون، یافته های بهتر و سریعتری رو دلیل می شه. شما ناچار نیستین که واسه تمرین شدید به سراغ حرکات سنگین برید، حتی یه حرکت سبک مثل تمرین عضلات دست با دمبل، در بین حرکت دادن پاهاتون هم جواب میده!

اضافه کردن عنصر تعادل به تمریناتون، می تونه در کالری سوزی سریعتر به شما کمک کنه، چون که عضلات شما ناچار می شن سخت تر از وقتی شما به شکل ثابت وایس تاده اید کار کنن.

4 – تمرینات مقاومتی سبک

شما می تونین با ترکیب تمرینات کاردیوی وایس تاده و حمل یه دمبل به شکل تمرینی ابتدایی، کالری زیادی بسوزونین. آلیسون دیویس مک لین، مربی برجسته تمرینات ورزشی میگه: با حرکت دادن همزمان بالاتنه و پایین تنه و اضافه کردن یه وزنه، واقعا ضربان قلبتون بالا میره و بدون صرف وقتی زیاد واسه انجام تمرینات، چربی سوزی و کالری سوزی چشم گیری پیدا می کنین.

5 – تمرینات اینتروال

ممکنه این تئوری رو شنیده باشین که اگه سطح شدت تمریناتون یکنواخت بمونه، بدنتون بدون این دست اون دست کردن پس از تمرین وارد روند نگهداری از ذخایر چربی می شه.

شما می تونین با انجام تمرینات اینتروال، جلوی این حالت رو بگیرین و هر چند دقیقه، سطح شدت تمرینتان رو تغییر بدین. با این کار، مدتها پس از تموم شدن تمرین، کالری سوزی تون ادامه داره!

اگه همیشه پیاده روی می کنین، هر چند دقیقه در اون بین، کمی بدوید. اگه معمولا با سرعت یکنواختی می دوید، هر چند دقیقه در اون بین، سرعتتان رو کم کنین یا اینکه بلند بلند قدم وردارین. اگه ایروبیک کارین، تمرین خود رو با پرشهای پلی متریک و حرکات کندتر عضلانی، جور واجور کنین.

بسیار ، پس حالا آموختید که چیجوری می تونی در وقتی کوتاه تر، بیشتر کالری و در نتیجه چربی بسوزونین. این فوت وفنا رو به کار بگیرین و اثرات حیرت انگیزه در روتینای ورزشی تون رو با ما در میان بذارین.

seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *