تندرستی - پزشکی

5 خاصیت برتر سیب | سبزیجات

5 خاصیت برتر سیب

درباره سیب زیاد گفتن و زیاد شنیدین. این مطلب کوتاه ادای دینیه به یکی از بهترین نعمتای الهی.

 

سیب، جلوی پیری زودرس رو میگیره

آنتوسیانینا رنگدونه های طبیعی با کارکرد آنتی اکسیدانی هستن که با سلولای سرطان زا مقابله می کنن، اندازه کلسترول بد(LDL) رو کاهش میدن و از تشکیل لختهای خونی پیشگیری می کنن. گلوتاتیون موجود در این میوه اثر ضدسرطانی داره و قدرت دفاعی بدن در مقابل عفونتا رو بالا می بره.

 

سیب، دندونای تون رو برق میندازه

ً سیب نمی تونه جای مسواک رو بگیره اما به بهداشت دهن و دندون کمک زیادی می کنه. گاز زدن و جویدن این میوه واسه سلامت لثه ها خیلی خوبه. علاوه بر این سیب باعث افزایش ترشح بزاق می شه به خاطر همین مانع رشد میکروبا در دهن می شه. اینطوری امکان پوسیدگی دندون ها هم کم میشه.

 

سیب، واسه مقابله با سرطان خوبه

سیب شامل ترکیباتی مانند اسید کافئیک، اسید کلوروژنیک، اسید الاژیک، فرولیک و ترکیبات فنولیک دیگری هستش. به خاطر همین می تونه از دچار شدن به سرطان ها پیشگیری کنه.

سیب شامل فیبری محلول در آب به نام پکتینه. این فیبر کلسترول بد خون(LDL)

رو کم می کنه

سیب، کلسترول خونتون رو کم می کنه

سیب شامل فیبری محلول در آب به نام پکتینه. این فیبر کلسترول بد خون(LDL) رو کم می کنه. کمپوت سیب به دلیل سرشار بودن از این فیبر با اسهال مقابله می کنه. باید بدونین که سیب با پوست شامل حدود 4 گرم فیبره که نصف اون فیبر پکتین هستش.

یک مطلب دیگر:   5 حرکت عالی برای چربی سوزی + عکس | چاقی

 

سیب از دچار شدن به آب مروارید جلوگیری می کنه

کرستین یه فلاوونوئیده که خطر دچار شدن به سرطان رو کم می کنه و هم اینکه به پیشگیری از آب مروارید چشم کمک می کنه. سیب شامل کوئرستینه و چشماتون رو از دچار شدن به این مریضی مراقبت می کنه.

پس تا می تونین سیب نوش جون کنین.

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *