تندرستی - پزشکی

5 خاصیت شگفت انگیز هندوانه که تا حالا نمی دانستید

: هندوانه خواص زیادی داره، با به کار گیری این میوه خوشرنگ می تونین شفافیت و زیبایی رو به پوست خود برگردونین. هندوانه پر از مواد مغذیه که خواص تازگی رو به چهره شما میده.

مجله سیب سبز: هندوانه خواص زیادی داره، با به کار گیری این میوه خوشرنگ می تونین شفافیت و زیبایی رو به پوست خود برگردونین. هندوانه پر از مواد مغذیه که خواص تازگی رو به چهره شما میده.
در این میوه خواص ضد التهاب قوی هست که پوست شما رو از سوختگی نجات میده. البته میشه مواد دیگری رو هم به پوست خود اضافه کرد و ماسکی غنی واسه پوست خود جفت و جور کنین. وقت رو تلف نکنین، دست به کار شید و با هندوانه خنکی رو به پوست خود هدیه بدین.

بعد از اصلاح جوش نزنین
اگه بعد از اصلاح پوست خنک شه هم التهاب زودتر می خوابد هم احتمال جوش زدن کمتر می شه. کافیه یه چهارم فنجون هندوانه (قسمت سفیده داخلی پوست) رو با یه تیکه خیار و یه تیکه سیب زمینی خام (با پوست) و یه قاشق غذاخوری جوونه ماش و یه قاشق غذاخوری ماست شیرین و تازه رو با هم در مخلوط کن بریزین و به مدت 20 دقیقه این مخلوط رو روی پوست بذارین و بعد با آب خنک آبکشی کنین.

: 5 خاصیت عجیب هندوانه که تا حالا نمی دونستید

 آدمایی که پوست خشک دارن، می تونن به جای ماست از یه قاشق خامه استفاده کنن و بعد از شستن ماسک حتما روغن بادام شیرین (واسه مرطوب کردن پوست) به صورت بمالند. هم اینکه دقت کنین که این ماسک رو بدون این دست اون دست کردن بعد از درست کردن به صورت بمالید. واسه صرفه جویی بهتره از قسمت سفید هندوانه استفاده کنین. به کار گیری قسمت قرمز هندوانه هم مانعی نداره. البته این ماسک واسه پوستای جوشدار بسیار مناسبه.
مرهم آفتاب سوختگی
 آب هندوانه می تونه از پوست شما در مقابل آفتاب سوختگی مراقبت کنه.
کافیه چند تیکه خیار رو با یه چهارم فنجون هندوانه مخلوط کنین، البته بهتره این ماسک با مخلوط کردن مقدار مساوی خیار و هندوانه جفت و جور شه. باید هر کدوم رو پوست بکنین بعد اونا رو له کرده و به مقدار مساوی با هم مخلوط کنین و حدود 20 دقیقه روی پوست بذارین. این ماسک آفتاب سوختگیای پوست تون رو درمون می بخشه و رنگ چهره تون رو روشن تر می کنه.
منافذ پوستی رو محو می کنه
 ویتامین آ به چند دلیل یکی از مهم ترین ویتامین هاست، از یه طرف در سلامت استخون ها و بینایی تاثیر داره و از طرف دیگه اثرات فوق العاده ای در بهبود مشکلات پوستی و شفافیت اون داره. هندوانه که منبع ویتامین آه، می تونه چربیای زیر پوست رو کمتر کنه و اندازه منافذ پوستی رو هم کم کنه.
دیگه به دنبال خرید تونر نباشین
 هندوانه به طور طبیعی کمی پوست رو سفت می کنه و در نتیجه ظاهر اونو بهتر کنه. واسه پوستای خشک می تونین آب هندوانه رو با عسل مخلوط کنین، البته استفاده فقط از اونم خوبه کافیه سر گوش پاکنی رو در آب هندوانه بزنین و بعد به تموم صورت و گردن شسته شده خود بمالید. آب هندوانه باقیمونده مواد شوینده رو از روی پوست پاک و به روند پوسته ریزی هم کمک می کنه تا پوست هم تازه شه و هم سفت. البته پالپای هندوانه رو هم می تونین به عنوان ماسک صورت استفاده کنین.
دیگه پیر نمی شین
 آنتی اکسیدان هایی چون ویتامین ث و آ و لیکوپن در هندوانه وجود دارن که می تونن مثل یه اسلحه قوی با تموم نشونه های پیری مقابله کنن. میوه های محدودی مثل هندوانه شامل لیکوپن هستن. لیکوپن یه رنگدونه شیمیاییه که باعث ایجاد رنگ قرمز در هندوانه می شه و اثرات ضد اکسیدانی قوی ای داره. این آنتی اکسیدان به همه نقاط بدن میره و رادیکالای آزاد رو خنثی می کنه و اثرات به وجود اومده به وسیله اونا رو کم می کنه.
رادیکالای آزاد مولکولایی هستن که باعث تخریب خیلی از بافتای بدن می شن و بر اثر قرار گرفتن در آفتاب و سیگار کشیدن افزایش پیدا می کنن. خطوط ظریف روی پوست، چروکا، لکای پیری و… همه نتیجه افزایش رادیکالای آزاد هستن.

یک مطلب دیگر:   5 تمرین عالی برای تقویت عضلات سینه | رژیم غذایی

منبع :

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *