تندرستی - پزشکی

5 تاثیر پوشیدن کفش های پاشنه بلند

: کفشایی با پاشنه تیز، پاشنه بلند بدون بند، لژ یه سره، پاشنه بلند دوک شکل و لژهای بلند چیزایی هستن که بیشتر خانوما رو به هیجان میارن! اینا شکلای جور واجور عادی کفشای پاشنه بلندی هستن که خانوما می پوشند. با پاهای دل فریبانه پدیکور شده، خانوما کفشای پاشنه بلند رو بسیار جذاب و کامل کننده زیباییشان می دونن.

امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 15

مجله اینترنتی تناسب اندام: کفشایی با پاشنه تیز، پاشنه بلند بدون بند، لژ یه سره، پاشنه بلند دوک شکل و لژهای بلند چیزایی هستن که بیشتر خانوما رو به هیجان میارن! اینا شکلای جور واجور عادی کفشای پاشنه بلندی هستن که خانوما می پوشند. با پاهای دل فریبانه پدیکور شده، خانوما کفشای پاشنه بلند رو بسیار جذاب و کامل کننده زیباییشان می دونن.
دوست دارن که با یه جفت پاشنه خیره کننده قدشون رو بلندتر کنن. با اینکه در مد پاپوشا در طول زمان تغییراتی ایجاد شده، ولی گرایش به پوشیدن کفشای پاشنه دار بازم بدون تغییر مونده.یادتون نره، همیشه این طور بوده و هست که هرچیز خوبی، بدیایی هم داره. این درمورد کفشای پاشنه بلند هم صدق می کنه؛ به مشکلات جانبی پوشیدن اونا توجه کنین.

: 5 تاثیر پوشیدن کفشای پاشنه بلند

۱. کمر درد
در زمان راه رفتن با کفش پاشنه بلند تموم فشار بدن روی کمر متمرکز می شه. این موضوع گردش خون رو در اون نواحی کم می کنه که با درد در کمر و مفاصل ران همراه س.
۲. فشار پا
در کفش پاشنه بلند پاتون در ناراحت ترین وضع ممکن قرار داره. فشار روی پاشنه پاها در آخر درد شدیدی در پاهاتون بوجود میاره. کفش راحتی تموم وزن بدن شما رو حمل می کنه، و وقتی که کفش پاشنه بلند پاتون باشه، این وزن روی پاشنه کفش شدید و غیر قابل کنترل می شه.
۳. راه رفتن نامتعادل
حالت بدن خانوما با پوشیدن کفش پاشنه بلند تغییر می کنه. بعضی خانوما نمی تونن در اینجور موقعیتی تعادل خود رو حفظ کنن. راه رفتن براشون شدیدا سخت می شه. ممکنه با از دست دادن تعادل و لغزیدن به زمین بیفتن. در اینجور شرایطی احتمال پیچ خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا هست. هم اینکه ممکنه عضلات و تاندونا هم دچار کشیدگی و التهاب شن. پیاده روی معمولا یه ورزش خوب تلقی می شه ولی نه با کفشای پاشنه بلند!

۴. بیماریای ستون فقرات
تراز طبیعی ستون فقرات با پوشیدن کفش پاشنه بلند به هم می خوره، که باعث درد بسیاری می شه.هم اینکه بی حسی و سوزش هم محتمله.
۵. فرورفتگی ناخن های پا
تحقیقات نشون داده که کفشای پاشنه بلند، دلیل اصلی فرو رفتن ناخنا در گوشت پا هستن. برداشتن این ناخنا، وقتی که دکتر از وسیله تیزی واسه اینکار استفاده می کنه، درد بسیاری داره.

منبع :

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *