تندرستی - پزشکی

5 خاصیت زیتون و روغن زیتون | طب ایرانی

 

 

 

به نقل از برترینا :  

1-از شما در مقابل سرطان روده بزرگ، پوست و پستون مراقبت می کنه

زیتون و روغن زیتون پر از آنتی اکسیدانهای فلونیک هستن هم اینکه ترکیبای ضد سرطانه. زیتون و روغنش هم اینکه شامل سطح بالایی از اسید چرب اشباع نشده و اسید اولئیکه که مریضی طولانی، التهاب بیشتر از اندازه رو کم می کنه. ترکیبای موجود در زیتون هم اینکه اثرات داغون کننده رادیکالای آزاد رو خنثی می کنه.2- روغن زیتون واسه قلب خوبه

روغن زیتون شامل بیوفنول هاست. که از کلسترول بد جلوگیری می کنه. کلسترول بد نقش مهمی در پیشرفت مریضی قلبی داره. کلسترول بد اکسیداتیو رو تقویت می کنه که موجب متصلب شدن جدار شریانها می شه. بیوفنول موجود در روغن زیتون فشار خون رو کم می کنه. پس از رشد پلاک شریانی جلوگیری می کنه.

3- درد رو کم می کنه

زیتون شامل ترکیبیه که اولیوکانتل نامیده می شه، ثابت شده این ترکیب خاصیت ضد التهابی قوی داره. کارکرد اون مثل ایبو بروفنه. روغن زیتون به طور طبیعی التهاب دردهای طولانی رو کم می کنه مانند آرتروز. روغن زیتون می تونه واسه آرامش درد به رژیم روزانه اضافه شه.

4 زیتون و روغن زیتون از شما در برابر زخمها حفاظت می کنن

خواص ضد میکروبی موجود در زیتون و روغن زیتون به مقابله علیه باکتری ای که موجب زخم معده می شه کمک می کنه. پژوهشا ثابت کرده سطح بالای پلی فنولای زیتون از معده در برابر هشت نوع باکتری(زخم معده) حفاظت می کنه. سه نوع از این باکتری نسبت به آنتی بیوتیکا مقاوم هستن.

5 خوردن زیتون جذب آهن رو تقویت می کنه 

زیتون شامل مقدار زیادی آهنه، که عامل مهمی در ایجاد هموگولوبینه. این پروتئین اکسیژن رو به سراسر بدن از راه جریان خون میرسونه. آهن هم اینکه به ساختن آنزیمی واسه تنظیم کارکرد ایمنی بدنه کمک می کنه و به رشد شناختی کمک می کنه.

جمع آوری سلامت اکاایران

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *